2419/14
Dansk Louis XVI bord samt stol af rødmalet træ, bordplade med skakfelt, stol rigt udskåret med ranker og tandsnit. 18. årh.s slutning. H. 77. L. 103. D. 62. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag