2418/​539

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

Komposition fra tidsskriftsmappen “Derriere le Miroir”. No. 151–152, 1965. Usign. Litografisk tryk i farver. Udgivet af Galerie Maeght, Paris. Lysmål 37×55.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Trykfold.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK