2418/14
Rokoko hængevitrine af polykromt bemalet træ, rigt udskåret med blomster og bladværk. H. 18. årh. H. 89. B. 93. D. 27.
Brugsslitage. Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Vurdering
Hammerslag