2418/​69

Firsidet kinesisk kalligrafi penselbæger, gennembrudt, H. 14,5 cm, samt et bambusfineret penselbæger H. 12,5 cm, derudover en 'Wan-emblem' æske, rektangulær form H. 6 cm L. 31 cm B. 16,5 cm.. 19. årh. (3)

Proveniens: Dansk privatsamling

Aldersrelaterede spor. Æskens låg med finerafslag langs randen.

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag