2418/114
Et par kinesiske sekskantede hatstands af porcelæn med gennembrydninger, dekoreret i blåt med røgelseskar og blomstervaser, bort i ruyi-design. Monterede som bordlamper. 20. årh. H. ekskl. montering 27,5. (2)
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Vurdering
Hammerslag
19 bud