CoBrA i Lyngby
2420/725
Pierre Alechinsky: Komposition. Sign. Alechinsky 1990, 6/99. Litografi og ætsning i farver. Bladstørrelse 67 x 51.
Vurdering :
10.000 DKK Ikke solgt
2421/654Lyngby
Pierre Alechinsky: Uden titel, 1990. Sign. Alechinsky, 6/99. Bladstørrelse 66x51.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2421/656Lyngby
Joseph Istler: Uden titel. Sign. Istler 45 og Istler 94, 80/80. Linoleumssnit og radering. Lysmål 16 x 12 og bladstørrelse 20 x 10. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2421/663Lyngby
Carl-Henning Pedersen: “Historien om en moder”. Sign. Carl-Henning Pedersen 1985, H. C. Litografi i farver. Lysmål 56 x 43.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/666Lyngby
Carl-Henning Pedersen: Komposition. Sign. Carl-Henning Pedersen 1978. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/716Lyngby
Henry Heerup: “Aarstiderne”. Sign. Heerup, 916/999. Litografi i farver. Lysmål 49×137.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/508Lyngby
Pierre Alechinsky: “Sans l'ecorce”. Sign. Alechinsky 1991, F, 66/99. Akvatinte i farver. Bladstørrelse 80 x 111.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2422/616Lyngby
Corneille: "L'arbre". Sign. Corneille 71, 117/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 66 x 50.
Vurdering :
2422/676Lyngby
Corneille: “Femme et Faune familier”. Sign. Corneille 78, 77/100. Akvatinteradering. Lysmål 68 x 51.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/688Lyngby
Ejler Bille: “Otte farve litografier". Sign. Ejler Bille 88, 215/250. Litografi i farve. Bladstørrelse 26 x 20. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/707Lyngby
Asger Jorn: "OHÉ!", fra serien “Occupations”, 1960. Sign. Jorn 44, 6/50. Radering. Lysmål 15 x 12.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud: