2 RBS
2422/4021Glostrup
1851. 2 RBS Ferslew. Plade II, nr. 35. Type 7. Smukt letstemplet eksemplar med god/brede rande på alle sider. Ex. Klaus Bonde Larsen
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2422/4022Glostrup
1852. 2 RBS Thiele. Fint bredrandet mærke på smukt fodpostbrev med trykt markedsberetning 16.1.1855. Attest Grønlund
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/4023Glostrup
1852. 2 RBS Thiele. Plade II, nr. 93. Type 9. Smukt mærke på TRYKT MARKEDSBERETNING dateret Havana, Cuba 11.6.1855. Forwarded til Danmark
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud: