1854-udgave
2422/4024Glostrup
1854. 2 sk. blå. Flot mærke med skarpt nr.stempel 5 (Aarhus). Sjældent på denne udgave
Vurdering :
600 DKK Næste bud:
2422/4025Glostrup
1854. 2 sk. blå. Flot POSTFRISK FIREBLOK. Nedre venstre mærke med brun plet
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/4026Glostrup
1854. 2 sk. blå. Perfekt postfriskt mærke. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR
Vurdering :
800 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/4027Glostrup
1854. 4 sk. 5.tryk. Brev fra København til Christianshavn. Sat i porto med "6" i rødkridt idet den påsatte 4 sk. imod reglerne er placeret i brevets nedre
Vurdering :
800 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/4028Glostrup
1854. 4 sk. Brun. Brev med STUMT STEMPEL og lap VI BORUP 10.9.1858
Vurdering :
600 DKK Næste bud:
2422/4029Glostrup
1854. 4 sk. Brun. PRIVATTAKKET mærke på brev fra Altona til Assens
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2422/4030Glostrup
1854. 8 sk. grøn og 4 sk. rød (1864). I alt 12 skilling på lille REC-brev fra Aalborg til Randers. Pragtkvalitet
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2422/4031Glostrup
1854. 8 sk. grøn. Nydelig fuld/bredrandet 3-STRIBE i den lysegrønne nuance
Vurdering :
750 DKK Næste bud:
2422/4032Glostrup
1854. 16 sk. gråviolet. 3-STRIBE på lille klip. Ubetydelig lodret fold i margin melle 1. og 2.mærke. Attest Nielsen
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: