CoBrA
2421/500Aarhus
Asger Jorn: Kvinde i profil. Sign. A.J. 34. Olie på lærred. 29 x 20.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2420/929
Mogens Balle: Uden titel, 1974. Sign. M.B. samt på bagsiden med datering. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2420/767
Mogens Balle: Uden titel, 1970/1973. Sign. MB. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2420/698
Lucebert: Uden titel. Sign. Lucebert 93.X.19. Mixed media på papir. Bladstørrelse 50 x 35.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2420/581
Mogens Balle: Uden titel, 1970/1973. Sign. M.B. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2420/569
Eugène Brands: Uden titel. Sign. Brands, 72. Akvarel og olie på papir. Bladstørrelse 41 x 38.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Ikke solgt
2420/556
Carl-Henning Pedersen: Komposition med figurer. Sign. CHP, Mallorca 2003. Akvarel på papir. 32 x 47.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2420/536
Anton Rooskens: Figurkomposition, 1963. Sign. Rooskens med datering. Gouache på papir monteret på lærred. 27 x 35.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2420/532
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. CHP, 1986; med dedikation. Akvarel på papir. Bladstørrelse 52 x 66.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2420/520
Carl-Henning Pedersen: Komposition med fugle, 1944. Usign. Olie på lærred. 25 x 29.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2419/721
Egill Jacobsen: Uden titel. Sign. Egill Jacobsen 89. Oliekridt på papir. Lysmål 26 x 21.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2419/720
Ejler Bille: Uden titel. Sign. Ejler Bille 85. Oliekridt på papir. Lysmål 19 x 14.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2419/632
Tage Mellerup: Abstrakt komposition. Sign. på bagsiden Tage Mellerup 1947. Olie på lærred. 55 x 43.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2419/586
Carl-Henning Pedersen: Frugter i skål. Sign. chp, 1955. Oliekridt på papir. Lysmål 35 x 50.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Ikke solgt
2419/583
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. chp El Quseirr, 2004. Akvarel på papir. Bladstørrelse 31 x 47.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2419/574
Henry Heerup: Skibet vender hjem. Sign. Heerup. Olie på lærred. 27 x 30.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2419/553
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. chp Norge, 1952. Akvarel på papir. Bladstørrelse 24 x 31.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK