2421/951
Koreansk tesæt af keramik, dekoreret i hvid slip med blomsterbort. I tilhørende æske. Punchong type. 20. årh. Tekande H. 11.
Bestående af 5 kopper, tekande og kande.
Intet at bemærke. Æske med let brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag