2421/​845

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Rektangulær, sammenklappeligt sofabord med stel af bøg, bordplade af pæretræ. Model MK-19. Formgivet 1960. Strop af kernelæder. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 47,5. L. 71,5. B. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Strop med krakeleringer.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

10 bud

876072 4.800 DKK
1024485 4.600 DKK
876072 4.400 DKK
1157379 4.200 DKK
876072 (Autobud) 4.000 DKK
1157379 3.800 DKK
876072 (Autobud) 3.600 DKK
914016 3.400 DKK
876072 3.200 DKK
925792 3.000 DKK