2420/​611

Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)

Cirkulær skål af porcelæn dekoreret i mørkeblå glasur. Øverste kant med platindekor. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen, 1185 577. H. 13. Diam. 22.

Længere overfladeridser på ydersiden.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

918648 1.050 DKK
1138259 1.000 DKK