2421/​746

Richard Nissen (f. 1928, d. 2022)

To drejelige kabaretfade i bøg og kirsebærtræ. Udført hos Nissen, Langå. L. 27–40. B. 27–40. H. 7–19. (2)

Proveniens: Snedkermester Richard Nissens private samling.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

152012 500 DKK

Levering i USA fra 1.250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK