2419/184
Kompas af messing i kardansk ophæng, monteret på base af træ. 20. årh., med ældre kompasrose mrk. Fredk. Smith Southampton. H. 20 cm. Base 26×26 cm.
Minimal alderslitage, inklusive få ridser og mærker. Kompasrose med afskalninger og fugtpletter. Vi garanterer ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag