2420/977
Eigil Jensen (f. 1917, d. 2002)
Tre små skåle af sterlingsølv. Dekoreret med gul emalje. Udført og stemplet hos A. Michelsen. Største skål med årskode M9=1962. Samlet vægt 505 g. Små skåle: H. 2,2. Diam. ca. 10. Største skål: H. 3,5. Diam. 18,3. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
16 bud
2354 | ||
892116 (Autobud) | ||
2354 | ||
892116 | ||
2354 (Autobud) | ||
892116 | ||
2354 (Autobud) | ||
892116 | ||
2354 | ||
1060917 (Autobud) | ||
892116 | ||
1060917 (Autobud) | ||
892116 | ||
1060917 | ||
979442 | ||
823958 |