2418/615
Ubekendt keramiker
Vægrelief af lertøj modelleret med grønlandsk inspirerede figurmotiver. Dekoreret med polykrome glasurer. Monteret i ramme af patineret metal med afrundede hjørner. Sign. Vilsen. 61×66.
Alders- og brugspatina. Nogle revner og reparationer, og enkelte små afslag ved disse.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
3 bud