2420/​900

“Reflections Copenhagen”. Skulpturelt kagefad, opsats samt lysestage af flerfarvet, delvis matteret krystalglas. Udført og stemplet hos Reflections Copenhagen. Kagefad: H. 18. Diam 28. Opsats: H. 14. Diam. 19,3. Lysestage: H. 8. Lystyllens indv. diam. 4. (3)

Æske medfølger til kagefad og opsats.

Sparsom alders- og brugsrelateret patina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

7 bud

274223 1.800 DKK
892235 1.750 DKK
274223 1.700 DKK
892235 1.650 DKK
274223 1.600 DKK
513022 1.550 DKK
1094585 1.500 DKK