2420/​808

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Legetøjsfigurer af eg, bestående af elefant og bjørn med bevægelige dele. Stemplet Kay Bojesen Design. Udført hos Rosendahl. H. 9 og 25. (2)

Intet at bemærke.

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

11 bud

1031296 1.700 DKK
801465 1.650 DKK
1031296 (Autobud) 1.600 DKK
801465 1.600 DKK
1031296 (Autobud) 1.550 DKK
801465 1.500 DKK
1031296 1.450 DKK
801465 1.400 DKK
815931 1.350 DKK
801465 1.300 DKK
896810 1.250 DKK