2421/165
Kinesisk tripod røgelseskar af bronze med to bøjlehanke. I bunden Xuande mærke, 19. årh. Vægt 2513 g. Diam. 20 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag