2421/​165

Kinesisk tripod røgelseskar af bronze med to bøjlehanke. I bunden Xuande mærke, 19. årh. Vægt 2513 g. Diam. 20 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag