2419/760
Dansk design
Bordlampe af messing og sortlakeret metal med kegleformet stamme. 1960'erne. H. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag