2420/​783

Dansk møbeldesign

Rektangulært spisebord af eg, plade med hollandsk udtræk, svungne gavlender hvorimellem tunget sprosse. Udført 1970'erne. H. 72. L. 170/256. B. 95.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

360 DKK

4 bud

1020229 360 DKK
831884 340 DKK
207608 320 DKK
1142395 300 DKK