2420/225
Ubekendt maler, 19. årh.
Opstilling med frugt på et bord. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 38×44.
Papiret er gulnet en smule. Mindre afskalninger samt overfladiske ridser i højre side. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag