2420/264
Ubekendt maler, 18. årh.
Kroscene med en tjenestepige, og en ivrig kunde. Usigneret. Olie på lærred. 73,5×62.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer og reparationer. Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Lille stødmærke.
Vurdering
Hammerslag
1111275 | ||
978386 |