2420/​975

Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)

To små skåle af sterlingsølv. Dekoreret med hhv. gul og blå emalje. Stemplet I. Hanmann. Udført og mærket hos A. Michelsen. Samlet vægt 413 g. H. 4–6,8. Diam. 9,7–10,6. (2)

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

14 bud

861959 6.000 DKK
851850 (Autobud) 5.500 DKK
861959 5.500 DKK
851850 (Autobud) 5.000 DKK
861959 4.800 DKK
851850 4.600 DKK
861959 4.400 DKK
851850 (Autobud) 4.200 DKK
861959 4.000 DKK
851850 3.800 DKK
861959 3.600 DKK
851850 3.400 DKK
861959 3.200 DKK
873649 3.000 DKK