2421/819
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med rosa velour. Udført 1940érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Vurdering
1094315 |