2419/​868

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Et par, høje, sjældne vitrineskabe, lavt skab og lavt vitrineskab af mahogni og bejdset bøg. Vitrine: H. 145. L. 100. D. 31,5. Skab: H. 87. L. 100 D. 47. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak/afslag.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag