2418/65
Engelsk regency 'library armchair', armstol af fletværk og mahogni, sæde og ryg med hynder af rødt læder. 19. årh.s første halvdel.
Ridser og mærker. Brugsslitage. To ryghynder er nye.
Vurdering
Hammerslag