2421/​921

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Stor vase af lertøj dekoreret cremefarvet glasur samt indridsede motiver med transparent glasur. Indvendigt med transparent glasur. Sign. HAK. Udført og mærket hos Kähler. H. 26. Diam. ca. 28.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Glasurafslag på hhv. munding og fodrand.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

5 bud

1119179 1.700 DKK
906438 1.650 DKK
1119179 1.600 DKK
931787 1.550 DKK
813742 1.500 DKK

Levering i USA fra 1.250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK