2420/​914

Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)

“Montana”. 26 moduler, otte sokler og to plader af hvid MDF i forskellige mål. Udført hos Montana. (36)

Mål:

Otte moduler: H. 70. B. 47. D. 30. Fire moduler med skuffe: H. 47. B. 70. D. 30. Fire moduler: H. 47. B. 47. D. 30. Otte moduler: H./B. 70. D. 30. Smalt modul med skuffer: H. 70. B. 36. D. 47. Skab: H./B. 70. D. 47.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Misfarvede.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

20 bud

844112 9.000 DKK
1096901 8.500 DKK
800493 (Autobud) 8.000 DKK
1096901 8.000 DKK
800493 (Autobud) 7.500 DKK
1096901 7.000 DKK
800493 (Autobud) 6.500 DKK
1096901 6.000 DKK
800493 5.500 DKK
1096901 (Autobud) 5.000 DKK
800493 5.000 DKK
1096901 (Autobud) 4.600 DKK
885063 4.400 DKK
1096901 (Autobud) 4.200 DKK
102054 4.000 DKK
1096901 (Autobud) 3.800 DKK
102054 3.600 DKK
1096901 (Autobud) 3.400 DKK
802930 3.200 DKK
1096901 3.000 DKK