2421/761
Dansk møbeldesign
Et par lænestole betrukket med sømbeslået brunt læder, ben af bejdset bøg. 1940–50'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker i læder.
Vurdering
Hammerslag