2421/205
Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
En kronhjort ved en brusende å. Sign. Carl Bøgh. Olie på lærred. 41×61.
Mindre krakeleringer samt langs blændrammen et mærke.
Fra
i
Vurdering