2419/​960

Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)

To krukker af stentøj, dekoreret med brunlig glasur. Sign. monogram, den ene 14. H. 6 og 16,5. Diam 13 og 14. (2)

Begge krukker mangler låg.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag