2420/508
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Ensom Elefant”, 1966. Sign. Hans Scherfig med dedikation. Litografi i farver. Lysmål 43×60.
Litteratur: Lamberth, nr. 5.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Herudover original stand.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud