2421/154
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Havneparti med fragtskibet C. F. Tietgen ved kaj. Sign. V. Qvistorff 1937. Olie på plade. 30×40.
Enkelte små retoucheringer.
Fra
i
Vurdering
1021566 | ||
926738 |