2420/​89

Engelsk 'kneehole table' af mahogni, front med talrige skuffer og dør. Antagelig ombygget, 19. årh.s begyndelse. H. 80. B. 130. D. 62.

møblet har antageligt på et tidligere tidspunkt haft en overdel. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag