2421/24
“Pas på toget” og DSB Vingehjul. To DSB skilte af hhv. grålakeret aluminium med påklistret skrift samt forgyldt metal. 20. årh. H. 26,5 og 42. B. 50,5 og 80. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krone med ridser, reparationer og afskalninger.
Fra
i
Vurdering
1002415 |