2420/​938

Jørgen Mogensen

Fem fade af stentøj modelleret med fuglemotiver i relief. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, hhv. 21941 og 21388. Kgl. P. Firkantede fade: H. 5. B./L. 28,7. Cirkulære fade: H. 5,3. Diam. 26. (5)

Almindelig brugs- og alderspatina. Minimale afslag på firkantede fades hjørner.

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag