2421/​1127

Et par perle, aquamarin, turmalin- og diamantøreclips af 18 kt. hvidguld hver prydet med to kulturperler, udskåret aquamarin og turmalin og fem brillantslebne diamanter. Perlediam. ca. 6–9 mm. B. 22 mm. L. 29 mm. (2)

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En udskåret aquamarin fremstår knækket.

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag