2421/512
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Parti fra Rådhuspladsen, København. 1930. Sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 90×103. Uindrammet.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Lærred bør strammes op.
Vurdering
608985 |