2419/900
Ubekendt møbeldesign
Entrémøbel af formbøjet bøg med spejl, hylder, knager og stokkestativer. 1910–20'erne. H. 189. B. 125. D. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Nogle defekter.
Vurdering
Hammerslag