2419/968
Tysk møbeldesign
Sidebord/magasinholder af mørkbejdset bøg med gennemgånde skuffe og top af glas, monteret på hjul. 1950'erne. H. 55. L. 59,5. B. 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs messingkant.
Vurdering
Hammerslag