Johan Thomas Skovgaard (f. København 1888, d. sst. 1977)
Parti fra Wedi, 1917. Sign. J.T.S., Wedi 1913. Olie på lærred. 27×43.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Mindre misfarvninger. Mindre tegnestiftshuller i lærredet.