2421/255
Kinesisk røgelseskar af porcelæn, dekoreret i powder blue. Samt stand af udskåret træ. Qing. 19. årh. H. ekskl. stand 10. Diam. 21,5.
Reparation på kant. Urenheder fra produktionen indvendigt.
Fra
i
Vurdering