2421/567
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på fire stole med stel af eg, sæde udspændt med papirgarnsflet. Model 71. Formgivet 1951. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Finérskader. Pletter og smuds.
Vurdering
936267 |