2421/​757

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Orient”. Pendel af kobber med fatningsskjuler af palisander. Formgivet 1963. Udført hos Fog & Mørup. H. 37. Diam. 33.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

3 bud

85176 1.600 DKK
1034794 1.550 DKK
85176 1.500 DKK

Levering i USA fra 1.250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK