2420/​255

Tre vinbakker af sølv, L. Berth 1930 Diam. 14 cm, to par lave lysestager, udfyldte H. 7 og 8 cm. Derudver en lille opsats, af sølv H. 8 cm. Forskellige mestre, Danmark 20. årh. (8)

Mindre buler, ridser og mærker.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

7 bud

805841 (Autobud) 1.750 DKK
1123849 1.750 DKK
805841 (Autobud) 1.700 DKK
1123849 1.650 DKK
805841 (Autobud) 1.600 DKK
1123849 1.550 DKK
805841 1.500 DKK