Fransk Louis XVI kaminur af forgyldt bronze, Clio med globe, skive af hvid emalje. Sign. Atoin Coliau, rue de Mail. 18. årh.s slutning. H. 41. B. 33.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
25 bud