Pietro Krohn (f. København 1840, d. sst. 1905)
Studie af en gammel kone fra Ærø. Sign. monogram 69. Olie på lærred. 23×19,5.
Proveniens: Generalkonsul Johan Hansens samling nr. 871 (1927), nr. 948 (1931), dennes auktion Winkel & Magnussen 119, del I, 1932 nr. 95.
Minimalt nålehul langs øverste kant. Rensning anbefales.
3 bud
903386 (Autobud) | ||
931457 | ||
903386 |