2420/320
Dansk maler, 19. årh
Portræt af Elisabeth Schaumburg-Müller (f. 1878). Sign. med monogram 1882. Betegnet på bagsiden “Elisabeth Schaumburg-Müller 4 Aar. Febr. 1882”. Olie på lærred. 37 × 29.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1848, 2018 nr. 153.
Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer.
Vurdering
Hammerslag
998214 |