2419/276
Væglampe af bronze i form af bevinget kvindeherme med skærm af glas. Empirestil. 20. århs begyndelse. H. 46.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Fatning med en nyere skrue. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
3 bud